Neam mutat pe www.dreams-cs.in
Neam mutat pe www.dreams-cs.in
Neam mutat pe www.dreams-cs.in
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaSiteGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Welcome to DreamCS Cautam Playeri care sa tina Redirecte Contact Detinatori Mirel~mirel_mireldinho & BlackStar*~sergiutzu97

Distribuiţi | 
 

 Introducerea unei Imagini intr-un Text

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
b4nd3r4s
Moderator
Moderator
b4nd3r4s

Mesaje : 164
Puncte : 5113
Reputatie : 0
Data de inscriere : 09/02/2011
Varsta : 30
Localizare : In C:\ sau in D:\ . Depinde de situatie .

Introducerea unei Imagini intr-un Text Empty
MesajSubiect: Introducerea unei Imagini intr-un Text   Introducerea unei Imagini intr-un Text EmptyVin Mar 04, 2011 8:24 pm

In acest tutorial vom invata cum sa introducem o imagine intr-un text in cativa pasi. Este un tutorial simplu si util, avand nevoie doar de o imagine. Eu voi folosi coperta programului Adobe Photoshop.

Introducerea unei Imagini intr-un Text 2cxe39z

Introducerea unei Imagini intr-un Text 5k3llg

Pasul 1: Creati un nou document in Adobe Photoshop (CTRL+N) si selectati Horizontal Type Tool sau apasati tasta T

Introducerea unei Imagini intr-un Text 34qrdw3

Pasul 2: Scrieti textul, eu am scris PS adica prescurtarea de la Photoshop, am folosit font-ul Verdana la marimea 290pt pe un document de dimensiunea 450 px cu 300 px

Introducerea unei Imagini intr-un Text 5377na

Pasul 3: Introducem imaginea (CTRL+O) si o vom selectea apasand CTRL+A adica Select All si apoi o vom copia apasand CTRL+C adica Copy. Descarcati si voi imaginea de mai jos daca lucrati pe acelasi exemplu:

Introducerea unei Imagini intr-un Text Coperta-adobe-photoshop-cs3-216x300

Pasul 4: Dupa selectarea si copierea imagini selectam layer-ul unde am scris text-ul si apasam CTRL+V adica Paste. Imaginea va aparea peste text si isi va crea automat un nou layer. Aici vom tine apasata tasta ALT si vom duce cursorul intre cele doua layere aparand o iconita si apasand click. In acest moment layer-ul imagini a fost introdus in layer-ul cu text.


Introducerea unei Imagini intr-un Text 23lfpky

Pasul 5: Selecteaza unealta Move Tool si aranjeaza imaginea in text miscand cursorul implicit imaginea din spatele textului.

Introducerea unei Imagini intr-un Text Yl6qx

Introducerea unei Imagini intr-un Text Alp8vt

Introducerea unei Imagini intr-un Text Qyhg2g

Tuturial Complet, mai jos rezultatul final si inca un rezultat pentru un alt text si o alta imagine.

Introducerea unei Imagini intr-un Text 5k3llg

Introducerea unei Imagini intr-un Text 257gnqv
Sus In jos
http://myhhhayta.blogspot.com
 

Introducerea unei Imagini intr-un Text

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Neam mutat pe www.dreams-cs.in :: PhotoShop @ DreamsCS :: Tutoriale P.S-
Mergi direct la:  
Creati un forum gratuit | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente