Neam mutat pe www.dreams-cs.in
Neam mutat pe www.dreams-cs.in
Neam mutat pe www.dreams-cs.in
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaSiteGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Welcome to DreamCS Cautam Playeri care sa tina Redirecte Contact Detinatori Mirel~mirel_mireldinho & BlackStar*~sergiutzu97

Distribuiţi | 
 

 Cartile viitorului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
b4nd3r4s
Moderator
Moderator
b4nd3r4s

Mesaje : 164
Puncte : 5124
Reputatie : 0
Data de inscriere : 09/02/2011
Varsta : 30
Localizare : In C:\ sau in D:\ . Depinde de situatie .

Cartile viitorului Empty
MesajSubiect: Cartile viitorului   Cartile viitorului EmptyJoi Feb 10, 2011 3:04 am

Cu siguranta suntem cu totii de acord cu faptul ca lectura si cartile nu vor muri niciodata, insa, in acelasi timp putem recunoaste si faptul ca acestea sunt pe cale sa evolueze.
Iar acest lucru se pare ca se apropie mai repede decat ne-am fi asteptat.
Si, daca aceasta evolutie va fi transpusa in “cartea” din clipul de mai jos, putem fi siguri ca vom avea parte de un viitor placut si interesant.
In viziunea IDEO, o companie de consultanta in design, din ce in ce mai multe persoane din intreaga lume savureaza lectura prin pixeli, renuntand incet dar sigur la varianta clasica a cartilor.
Intrebarea este: ce s-ar intampla daca experienta lecturii ar prinde din urma cele mai avansate tehnologii?
Raspunsul il primim in clipul de mai jos, unde IDEO ne propune trei modalitati diferite de explorare, fiecare reprezentand o directie diferita in care ar putea merge “cartile tehnologizate”.
Ceea ce au in comun cele trei viziuni este conectivitatea, mediul social si interactivitatea – trenduri actuale care ar putea imbunatati experienta lecturii fara a ne distrage de la ea.
Chiar daca aceasta viziune nu se va transpune cu exactitate in viitorul nostru, cu siguranta unul dintre gigantii IT&C va profita de idee. Noi nu putem decat sa asteptam rezultatele.

Sus In jos
http://myhhhayta.blogspot.com
durexXx
Membru
Membru
durexXx

Mesaje : 17
Puncte : 4870
Reputatie : 0
Data de inscriere : 06/02/2011
Varsta : 32
Localizare : Aiud, jud. Alba

Cartile viitorului Empty
MesajSubiect: :)))))))))))))))))   Cartile viitorului EmptyVin Feb 18, 2011 6:37 am

Copy ---> paste Smile))) gg!
Sus In jos
b4nd3r4s
Moderator
Moderator
b4nd3r4s

Mesaje : 164
Puncte : 5124
Reputatie : 0
Data de inscriere : 09/02/2011
Varsta : 30
Localizare : In C:\ sau in D:\ . Depinde de situatie .

Cartile viitorului Empty
MesajSubiect: Re: Cartile viitorului   Cartile viitorului EmptySam Feb 19, 2011 7:05 am

Multumesc !! Cand o sa te vad si pe tine cu tutoriale sau informatii pe postate pe forum atunci iti permit sa comentezi posturile mele, pana atunci ``SHHH !!!``
Sus In jos
http://myhhhayta.blogspot.com
Continut sponsorizat




Cartile viitorului Empty
MesajSubiect: Re: Cartile viitorului   Cartile viitorului Empty

Sus In jos
 

Cartile viitorului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Neam mutat pe www.dreams-cs.in :: Diverse @ DreamsCS :: Cafenea-
Mergi direct la:  
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente